Śląski butel: Remigiusz Rączka i Łukasz Kohut

Już jutro, w sobotę o godzinie 11:30 w Bibliotece Miejskiej w Rybniku odbędzie się spotkanie z udziałem europosła Łukasza Kohuta i Remigiusza Rączki. Śląsk to nie tylko węgiel i rolada. Niemniej śląska kuchnia jest ważną częścią naszej tradycji. Gościem Łukasza Kohuta będzie Remigiusz Rączka, znany kucharz, gawędziarz, dziennikarz, autor programów telewizyjnych, w których przybliża zwyczaje i historię regionu.

—-

Miejsce: Biblioteka Miejska i Powiatowa w Rybniku, ul. Szafranka 7

Termin: 11:30, 13 kwietnia, sobota

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Edukatorium regionalne: „Na Śląsku, o Śląsku, po śląsku..."

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza