Skromne zwycięstwo

GÓRNIK ZABRZE – ZARIA BALTI 1:0 (0:0)

1:0 – Angulo, 87 min (głową)

Sędziował: Filip Glova (Słowacja). Widzów 19528.

Poniżej przedstawiamy skład Górnika po trzeciej zmianie dokonanej przez Marcina Brosza w 81 min. wraz z miejscem urodzenia zawodników. Zmiany w trakcie meczu: Urynowicz za Ryczkowskiego w 46 min., R. Wolsztyński za Jimeneza w 75 min. oraz Liszka za Ambrosiewicza w 81 min.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

GÓRNIK: Loska (Knurów) – Wolniewicz (Ruda Śląska), Wiśniewski (Zabrze), Suarez (Aranjuez), Gryszkiewicz (Bytom) – Liszka (Zabrze), Matuszek (Cieszyn), Żurkowski (Jastrzębie Zdrój), R. Wolsztyński (Knurów), Urynowicz (Zabrze) – Angulo (Bilbao). Trener: Marcin Brosz (Knurów)

ZARIA: Livsit – Burlaco, Silva, Dumbravanu, Jermak – Conrado (81. Pitty), Alves (70. Bostan), Gomez, Gulceac, Patric (61. Owsennicow) – Alexeev.

Górnik Zabrze po 23 latach ponownie w rozgrywkach europejskich pucharów. Tyle lat musieli czekać kibice trójkolorowych na występ w I rundzie eliminacyjnej do Ligi Europy. Rywalem Zabrzan była Zoria Balti, obecnie ostatni zespół mołdawskiej ligi.

Goście tylko do około 20 minuty sprawiali chęć przejęcia inicjatywy w tym spotkaniu, później z każdą minutą oddawali pole Górnikowi. Górnik w I połowie zagroził bramce gości, tyle że po strzałach z rzutu wolnego. Najpierw Igor Angulo trafił w poprzeczkę, potem bardzo dobry strzał Szymona Żurkowskiego obronił Livist.

W drugiej połowie Górnik przejął całkowicie inicjatywę, tylko widoczny był brak siły ofensywnej, która pozwalałby kończyć akcje bramkami lub odrobina szczęścia. Najlepszą okazję miał Dani Suarez, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył głową, a piłka drugi raz wylądowała na poprzeczce. W końcu w 87min Adam Wolniewicz z głębi pola dograł do Igora Angulo, a ten z kilkunastu metrów zdobył bramkę dla Górnika. W ostatniej minucie Szymon Żurkowski zupełnie niepotrzebnie próbował wymusić rzut karny, za co otrzymał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną. To duża strata przed rewanżem, gdyż Żurkowski jest ewidentnie liderem zespołu.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoslōnskich szportplacach, 10.10.2021

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza