Siatkówka: SK Górnik Radlin pokonał młodzieżówkę Australii

Wynikiem 5 do 0 zakończyło się towarzyskie spotkanie siatkarzy z radlińskiego Górnika z młodzieżową reprezentacją Australii (U-23). Niecodzienny mecz miał miejsce 27 kwietnia w hali MOSIR w Radlinie. Szkoleniowcy obu zespołów umówili się na rozegranie pięć setów. Gospodarze okazali się lepsi, wygrywając cały mecz 5:0.
Młodzieżowa Reprezentacja Australii przyjeżdża do Polski co roku, mają tu świetne warunki, blisko do dobrych partnerów sparingowych. Wszystko to jest możliwe dzięki kontaktom Marka Lebedewa (byłego trenera Jastrzębskiego Węgla i głównego szkoleniowca kadry Australii) oraz Bogdana Szczebaka z Jastrzębskiego Węgla, który jest statystykiem Australii.

Mecz był również ważnym przetarciem przed ostateczną walką o utrzymanie w II lidze dla drużyny z Radlina. Tymbardziej, że w najbliższy weekend siatkarze z Górnika Radlin zmierzą się w dwóch spotkaniach z drużyną MKS Będzin II :  w sobotę 12 maja i w niedzielę 13 maja.
Oba mecze rozpoczną się o godzinie 17:00.
W ramach rundy play-off radliński zespół rozgrywa spotkania do trzech wygranych meczy. Po dwóch spotkaniach na wyjeździe stan rywalizacji wynosi 1:1. Wstęp na obydwa mecze jest bezpłatny.

SK Górnik Radlin – Australia U-23 5:0 (25:20, 25:19, 25:17, 26:24, 15:12)

Górnik: Andrzej Ferdyan, Przemysław Sprawka, Paweł Dzido, Patryk Grzywacz, Dawid Heliosz, Piotr Lisicki, Rafał Rybarczyk, Daniel Skupień, Kamil Konieczny, Adrian Gardyan, Dawid Szafranek, Kacper Walawski. Trener: Marek Przybysz, II trener: Witold Słanina.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Australia: Campbell Bergh, Izac Carracher, Jordan Colotti, Clayton Sefo, Alexander Lyndon, Thomas Heptinstall, Nicholas Butler, Thomas Attrill, Lewis Kehl, Benjamin Carleton, Jackson Holland, Harrison McBean, Steve MacDonald, Benjamin Coan. Trener: Martin Collins, asystent: Dan Ilott, menadżer: Giorgio Poetto.

Dej pozōr tyż:  „Jednoaktówka po śląsku” po raz 11.

Marek Gajda – Referat Rozwoju

Urząd Miasta Radlin

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza