Rybnik: Rowery miejskie wracają

Na ulice Rybnika wracają rowery miejskie, z których ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa nie można było korzystać od  początku kwietnia.

Od środy, 6 maja wypożyczalnie miejskich jednośladów znowu działają. Na spragnionych rowerowych wojaży czeka 80 jednośladów, w 38 rozsianych po całym mieście punktach wypożyczeń.

Powrót rowerów nie oznacza jednak, że można zapomnieć o konieczności zachowania podstawowych bezpieczeństwa, związanych z obowiązującym stanem epidemii.

Ze względów logistycznych, regularna dezynfekcja rowerów nie jest możliwa, dlatego UM Rybnik zachęca użytkowników rowerów do samodzielnego i odpowiedzialnego zadbania o własne bezpieczeństwo:

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

  • miej przy sobie płyn, żel lub chusteczki antybakteryjne i przed skorzystaniem z roweru zdezynfekuj nimi rączki kierownicy i siodełko,
  • pamiętaj, by podczas korzystania z roweru miejskiego nosić rękawiczki i maseczkę.

Zdjęcia: Wydział Promocji UM.

Dej pozōr tyż:  Chorzów: czeski teatr cyrkowy (ODWOŁANE!)

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza