Rybnik: “Kobieta z ikrą”

W piątek 11.10.2019 na kopalni “Ignacy” w Rybniku konferencja “Kobiety z ikrą”.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Osiem panelistek, trzy bloki tematyczne, gość specjalny, Katarzyna Miller. Kobieta z Ikrą – regionalna konferencja w Rybniku startuje po raz kolejny. 11 października w Zabytkowej Kopalnia „Ignacy” spotkają się aktywne mieszkanki naszego regionu, aby rozmawiać o doświadczeniach, wsparciu, rozwoju, wspólnych projektach, aby nawiązywać relacje biznesowe i prywatne. Pomysłodawczynią i koordynatorką przedsięwzięcia jest Magdalena Moczała – bizneswoman zarządzająca wieloma projektami inwestycyjnymi. Głównymi organizatorami konferencji są Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i DMS sp. z o.o. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera. Patronami medialnymi wydarzenia są rybnik.com.pl i Wysokie Obcasy. Podczas tegorocznej edycji Kobieta z Ikrą wspiera fundację OKO W OKO Z RAKIEM.

Ubiegłoroczna, pierwsza konferencja zgromadziła ponad 130 uczestniczek. Gościem specjalnym był Jacek Santorski. Tegoroczna edycja zapowiada się równie ciekawie. O jej powodzeniu może świadczyć fakt, że wejściówki na Evenea rozeszły się w kilkanaście minut. Uczestnictwo w konferencji możliwe jest za okazaniem specjalnego zaproszenia.

A co nas czeka?

10:20 -12.00 | blok kobieta i rozwój

10.20 Debata otwierająca konferencję Kobieta z Ikrą – O kobiecej sile i słabościach, czyli nic nie musisz, wszystko możesz.

Uczestniczki:

Sonia Draga – prezes Wydawnictwa Sonia DRAGA, tłumaczka i działaczka społeczna.

Aleksandra Klich – dziennikarka z pazurem, redaktor naczelna Wysokich Obcasów

Magdalena Moczała – bizneswoman zarządzająca wieloma projektami inwestycyjnymi, pomysłodawczyni i twórczyni konferencji Kobieta z ikrą

Agata Norek – absolwentka katowickiej ASP, dr sztuk plastycznych, twórczyni innowacyjnej metody terapii ARTtrauma

11.30 Renata Rostkowska – trenerka rozwoju osobistego – Zrozumieć porażkę

12:30 Gość specjalny: Katarzyna Miller – spotkanie z psycholog, psychoterapeutką, felietonistką, nauczycielką akademicką, autorką wielu książek o motywacji i rozwoju.

Wykład Być Kobietą i nie zwariować

14:30 | blok kobieta i medycyna

14.30 Maria WeryńskaKalemba – dr nauk medycznych – Jesteś mądra, jesteś piękna – o nowoczesnej dermatologii

14.50 Dorota Cybulska – lekarz medycyny, ginekolog – Nowa odsłona piękna – ginekologia plastyczna i estetyczna

15:10 | blok kobieta i pasja

Dagmara Kowalczyk dziennikarka telewizyjna motoryzacyjna – Siła Pasji

Prowadząca konferencję Aleksandra Zawadzka.

Zdjęcia z zeszłorocznej edycji: Sebastian Brzezina.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autōrōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza