Ruda Śląska: Grzegorz Piątek w Księgarni Stronniczej

W poniedziałek 13 marca Rudę Śląską odwiedzi tegoroczny laureat Paszportu Polityki –  Grzegorz Piątek. W ramach cyklu spotkań autorskich w Księgarni Stronniczej autor opowie o swojej najnowszej, nagrodzonej książce „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”, na co serdecznie zapraszamy.

Grzegorz Piątek to jeden z najważniejszych współczesnych autorów literatury faktu. W swoich książkach porusza kwestie powstawania miast, tkanki miejskiej, warstw społecznych i architektury. Z wykształcenia jest architektem, krytykiem i historykiem architektury. Autor kilku książek, w tym nominowanej do Nagrody Nike pozycji „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944–1949”.

Spotkanie w rudzkiej księgarni będzie poświęcone najnowszej książce autora, jednak nie zabraknie wątków poświęconych naszemu regionowi i miastu – autora łączą z Rudą Śląską więzy rodzinne. Spotkanie poprowadzi Marcin Musiał, literaturoznawca i bloger promujący śląski regionalizm.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny, na miejscu będzie możliwość zakupu książek autora.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Księgarnia Stronnicza działa przy ulicy Wyzwolenia 8 w Rudzie Śląskiej. Tworzą ją ludzie młodzi, pod skrzydłami właściciela – Rafała Czyżaka. Łączy ich zamiłowanie do książek i możliwość rozmowy o nich między sobą.

Staramy się promować literaturę nieznaną, mało popularną, której nie ma na wyciągnięcie ręki. Wybieramy książki stronniczo, te warte uwagi, pochylenia się i wypromowania. To satysfakcjonujące, gdy nasi klienci dziękują nam za ich książkowe odkrycia, które poczynili dzięki naszej małej działalności.

Poniżej link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/747418250331026

Dej pozōr tyż:  Bytom: Wystawa Górnośląskie kroszonki 2023  

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza