Radlin: Wybuch gazu. Zebrano już ponad 100 tyś. zł!

Informacja o wybuchu gazu w Radlinie pod koniec stycznia wstrząsnęła lokalną społecznością. Mężczyzna poszkodowany w wyniku eksplozji nadal przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śl. zaś jego niepełnosprawną córką zajęła się rodzina.
W międzyczasie ruszyła zbiórka publiczna na rzecz poszkodowanych. W samym pierwszym tygodniu mieszkańcy Radlina i regionu zebrali…ponad 100 tysięcy złotych!

Zbiórką zajęła się “Radlińska Przystań” – radlińskie stowarzyszenie zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Podopieczną tego stowarzyszenia jest Natalia, która mieszkała w domu gdzie doszło do wybuchu.
– Rodzinie można pomóc przede wszystkim wpłacając pieniądze na stronie Pomagam.pl , gdzie nasze stowarzyszenie założyło zbiórkę mającą na celu pomóc. Dodatkowo stacjonarnie są już rozstawione są puszki ze zbiórką, zgłoszoną oficjalnie w Ministerstwie – mówi Elżbieta Kałuża, prezes “Radlińskiej Przystani”. Puszki takie znajdują się m.in. w Urzędzie Miasta w Radlinie, w Przedszkolu nr 2 w Radlinie (na Marcelu) czy w sekretariacie SP nr 1 w Radlinie. Do akcji mocno włączyli się również lokalni przedsiębiorcy – puszki ze zbiórki na rzecz poszkodowanej rodzinie znajdziemy m.in. w sklepie Netto w Radlinie (salonik prasowy i sklep “Świeżyzna”), w siedzibie firmy Dralex, w fitness clubie Silueta, w restauracji Steak House Soprano czy w salonie fryzjerskim na ul. Wolności (dawniej Findera). Z kolei poza Radlinem akcję wesprzeć można w restauracji Od Dobrej Heksy w Wodzisławiu Śl. (ul. Czyżowicka) oraz w sklepie zoologicznym Dogmat na ul. Mendego , również w Wodzisławiu.

Oprócz tego wolontariusze z puszkami pojawiają się na lokalnych imprezach, m.in w Miejskim Ośrodku Kultury czy na zawodach sportowych w MOSIR Radlin. Najbliższa okazja aby ich zobaczyć i zasilić konto zbiórki to sobota 8 lutego, podczas meczu siatkarskiego Górnika z KS Rudziniec  (godz. 17.00). Wolontariusze “Radlińskiej Przystani” pojawią się w pobliżu radlińskich kościołów w najbliższą niedzielę.

Dej pozōr tyż:  Ślōnski adler nazŏd u czeskich hokeistōw

Przypominamy, w jaki sposób można pomóc rodzinie:
– poprzez serwis Pomagam.pl : https://pomagam.pl/radlinskaprzystan
– poprzez wpłaty na specjalne konto: 84 8470 0001 2029 0026 4242 0001 z dopiskiem “Dla Natalii i jej ojca”
– wrzucając datki do puszek ze zbiórki publicznej
Pełna lista punktów. gdzie można wrzucić pieniądze do puszek:
1. Urząd Miasta Radlin – na parterze w głównym budynku
2. Silueta Radlin
3. Steak House Radlin
4. Dralex Radlin
5. Salonik prasowy w Netto Radlin
6. Od Dobrej Heksy Czyżowicka 29 Wodzisław Śląski
7. Sklep “Świeżyzna” w Netto Radlin
8. PP nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie
9. Sklep zoologiczny Dogmat – Mendego 2 Wodzisław Śląski
10. Sklep ABC ul. Rymera 103 Radlin
11. Sekretariat Szkoły Podstawowej nr im. . Mickiewicza Radlin
12. Salon Fryzjerski U ASI ul. Wolności 1 Radlin

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza