Radlin: “W poszukiwaniu naszyjnika Emmy”

“Dawno, dawno temu w Radlinie działy się rzeczy, które do dziś owiane są wielką tajemnicą” – tak zaczyna się fabuła gry miejskiej przygotowanej przez Fundację Eduarte z Radlina. Osią tematyczną gry będzie enigmatyczna Emma, która dała nazwę sporej części Radlina, drogocenny przedmiot i…ślonskie beboki, które – jak czytamy – “nieźle namieszały, więc trzeba to wszystko odkręcić”. A wszystko już 10 września w Radlinie!

Do wspólnej, terenowej zabawy ulicami Radlina zaprasza fundacja Eduarte, oraz dwie nieformalne ale bardzo aktywne radlińskie grupy – “Radlinioki w biegu” oraz “Belfry Bazgrolą”. Gra miejska ma być okazją do jeszcze większej integracji mieszkańców oraz odkrywania “radlińskich supermocy” – jak mówią sami członkowie Eduarte.
– W wolnym czasie poznamy nasze miasto przez pryzmat fascynującej historii, która łączy teraźniejszość z przeszłością. – mówią organizatorzy.

Aktywacja gry odbędzie się 10 września na pl. Radlińskich Olimpijczyków o godz. 15.00.

Zapisy odbywają się przez internetowy formularz pod adresem (link prowadzi do Formularzy Google). W programie także wiele innych atrakcji m.in. gry, zabawy, animacje, dmuchańce dla dzieci, występ śląskiej bajarki, oraz koncerty zespołów: Ema Band, Chwila Nieuwagi, oraz Grupa Przyjaciół i Nie Tylko.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Szczegółowe informacje pod numerem 790 326 378

Dej pozōr tyż:  Katowice: Teatr Korez w czerwcu

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza