Radlin: Niedzielne śniadanie – wymiana ciuchów!

11 września (niedziela) w Radlinie szykuje się nie lada wydarzenie dla miłośników mody i filozofii zero waste! W ramach cyklicznej imprez “Niedzielnych Śniadań”  organizowanych przez kawiarnię i bawialnię “Kawa i Zabawa”, tym razem zaplanowano… śniadanie połączone z wymianą ciuchów.

– Tym razem podczas “Niedzielnego Śniadania” nasz ogród zamieni się w mini Second hand – mówią organizatorki z “Kawy i Zabawy” – Będzie możliwość zakupu i wymiany ubrań damskich, dziecięcych i zabawek. Happening rozpocznie się o godzinie 10.00.

Każdy kto zechce wystawić się ze swoimi rzeczami może zarezerwować sobie miejsce na “Niedzielnym Śniadaniu” pod numerem tel. 661666654 oraz uiścić opłatę w kwocie 20 zł.
W dniu wydarzenia uczestnicy wystawiający swoje ubrania do wymiany proszeni będą o przybycie na miejsce o godz. 9.00. Oprócz samej wymiany ubrań zaplano także warsztaty ze “Stylowym Garażem” oraz doradztwo modowe z firmą “Red Lady”.

Szczegóły: https://www.facebook.com/Kawaizabawaradlin

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Marsz Autōnomije 2024

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza