Radlin: Ferie zimowe…wspierają lokalnych przedsiębiorców

W Radlinie ruszyły ferie zimowe. Półkolonie organizowane przez miasto zapewniają atrakcje dla ponad setki dzieci i młodzieży z miasta ze wszystkich radlińskich szkół. To już druga edycja takich półkolonii (poprzednie miały miejsce w wakacje). Oferta zajęć praktycznie w 100% opiera się na ofercie lokalnych przedsiębiorców. To również forma wspierania lokalnych firm w dobie pandemii. – mówią organizatorzy

Wśród atrakcji m.in. warsztaty w kawiarni i bawialni „Kawa i Zabawa”, jeżdżenie na wrotkach we  “Wrotka” Music Caffe Club  , kręgle w Restauracji Feniks, zabawy we “FlyPark” czy bitwy w olbrzymich gumowych piłkach firmy “FightBall”.

– Pomysł aby ofertę półkolonii oprzeć na ofercie lokalnych przedsiębiorców narodził się w ubiegłym roku przed wakacjami – tłumaczą organizatorzy z Urzędu Miasta – Impulsem była oczywiście trudna i bardzo niepewna sytuacja małych firm w czasie pandemii. Uznaliśmy, że wakacje to dobra okazja aby połączyć przyjemne z pożytecznym – zorganizować dzieciom i młodzieży półkolonie, oraz wspomóc lokalne firmy. Również promocyjnie, bo szybko okazało się, że w ślad za zajęciami w jednym czy drugim punkcie, rodziny uczestników półkolonii wracali tam wykupując , prywatnie już, usługi tych radlińskich firm.

Oprócz zajęć jakie oferują radlińscy przedsiębiorcy, uczestnicy korzystają z infrastruktury miejskiej, m.in. basenu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Już dziś wiadomo, że w przyszłości odbędą się kolejne edycje półkolonii.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Źródło: UM Radlin

Dej pozōr tyż:  Zmarła Urszula Nierada-Kwiatkowska

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza