“Pippi Långstrump” we Hospodzie!

Już we nojbliższy wtorek, 31 moja 2002, we katowickej Hospodzie tref ze Rafałym Szymōm, kery gynau przełożōł ze szwedzkigo na ślōnski “Pippi Langstrump” ôd Astrid Lindgren. Ô samej ksiōnżce już my pisali na Wachtyrzu.
Możno gospoda to nietypowy plac, kaj zaprŏszać bajtle, ale… bydzie to dla Wŏs ôstaniŏ szansa kupić ta prześlicznie wydanŏ ksiōnżka z audiobookym na geszynk przed Dniym Bajtla.

Ôkrōm tego wydŏwnictwo Silesia Progress prziwiejzie tyż inksze swoje ksiōnżki – niy yno dlŏ bajtli!
Wstymp wolny

Plac: Hospoda, Katowice, ul. Gliwicka 6
Czos: wtorek, 31 maja , szōsta na wieczōr (18.00)

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Zdarzyło się w lipcu – śląskie kalendarium

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza