Niesamowite dokonanie Rekordu Bielsko-Biała!

Chłopcy tego klubu zdobyli trzy złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu, w kategoriach wiekowych U-15, U-17 i U-19.

Drużyna z rocznika U-15 w turnieju finałowym wygrała wszystkie mecze, a w meczu finałowym pokonała drużynę GLKS Wilkowice 3:1. Najlepszy bramkarz turnieju to Wojciech Zborek, a Król Strzelców Kacper Oszek, obaj reprezentujący barwy Rekordu Bielsko-Biała.

Równie wspaniale spisali się chłopcy Rekordu z rocznika U-17, którzy po wygraniu wszystkich meczy w turnieju finałowym, który odbył się w hali chorzowskiego MORiS-u, zdobyli Mistrzostwo Polski, w śląskim finale pokonując Marex Chorzów 2:0.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Przemysłąw Mijas z Rekordu, a najlepszym zawodnikiem Mateusz Talaga z Mareksu.

Najstarsi zawodnicy Rekordu też wygrali wszystkie mecze turnieju i w wielkim finale pokonali zespół Junior Hurtap Łęczyca aż 5:0! W małym finale po bardzo wyrównanym meczu inny śląski zespół Gwiazda Ruda Śląska po rzutach karnych pokonał Contract Lubawa i znalazł się na najniższym stopniu podium Mistrzostw.
I tu również nagrody indywidualne trafiły do zawodników Rekordu: najlepszy strzelec: Kacper Kasprzak, najlepszy bramkarz: Paweł Mura.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Do tych złotych medali dziewczyny reprezentujące klub Rekord dorzuciły dwa brązowe medale Mistrzostw Polski.

W kategorii U-17 dziewczyny pokonały w meczu o trzecie miejsce Tęczę Bydgoszcz 3:1, a najlepszą bramkarką została Roksana Dołowicz (Rekord Bielsko-Biała)

W kategorii U-19 w meczu o brąz Rekord pokonał gospodynie turnieju Prądniczankę Kraków 1:0.

Na koniec, w ostatni weekend, w kategorii wiekowej U-15 dziewcząt GKS Katowice pokonał po serii rzutów karnych drużynę Tęczy Bydgoszcz i dorzucił kolejne brązowe medale do śląskich zdobyczy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu. Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została nasza zawodniczka Zuzanna Wiechowska.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 29.01.2023

Niestety w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców U-13 zostajemy bez medali. Najlepiej ze śląskich drużyn zaprezentowała się tutaj drużyna GKS SMS Futsal Tychy, która dotarła od ćwierćfinałów turnieju.

Wielkie brawa dla naszych wszystkich młodych piłkarek i piłkarzy!!!

Link do wszystkich wyników: http://www.futsalmmp.pl/index.php?12,1

Oprac.: Wojtek Banasiuk

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza