Kuba, wstawaj! W Katowicach zagrano mecz charytatywny [FOTORELACJA]

“Kuba, wstawaj!” W Katowicach zagrano charytatywnie dla leżącego w śpiączce Kuby.

Wielkim sukcesem zakończył się rozegrany wczoraj mecz charytatywny dla leżącego w śpiączce Kuby. Wydarzenie organizował młodzieżowy klub charytatywny Leo Club Katowice. 20 stycznia 2019 po nieszczęśliwym wypadku na klatce schodowej Kuba Kalisz zapadł w śpiączkę. Chłopak ma za sobą 21 lat niezwykle barwnego i aktywnego życia. Poza studiami był także sędzią piłkarskim i stewardem. Teraz potrzebuje pomocy, trwa zbiórka pieniędzy na jego rehabilitację.

Dopisała frekwencja, na halę Kolejarza przybyło kilkaset osób. Zebrani skandowali “Kuba! Kuba!”, dopingując piłkarzy. Jedną drużynę stanowili przyjaciele Kuby a drugą reprezentacja Miasta Katowice. Na boisko wybiegli miejscy rajcy, wśród nich znany z zaangażowania w akcje charytatywne Krzysztof Pieczyński, Dawid Durał (żegnany oklaskami schodził z boiska z kontuzją) i Adam Lejman-Gąska. Oprócz radnych w tej drużynie występowali pracownicy magistratu, ale też zaproszeni goście z innych miast, jak tyski radny Rafał Żelazny czy siemianowicki aktywista Bartosz Dudzik.

Wydarzenie otworzyli prezydentka Leo Club Zofia Matuszczyk i były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Po nich głos zabrał Tomasz Kalisz, ojciec Kuby. Kalisz senior nie ukrywał podziwu dla młodzieży, która zorganizowała wydarzenie.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

W czasach gdy w internecie panuje tzw. kultura hejtu, ci młodzi ludzie skrzyknęli się przez internet, by zorganizować to niezwykłe wydarzenie charytatywne.

mówił Tomasz Kalisz, ojciec Kuby

 

W trakcie przerw między tercjami meczu odbywała się licytacja m.in. koszulek Łukasza Fabiańskiego i Arkadiusza Milika. Mecz dla Kuby cały czas trwa. Każdy może się dorzucić do zbiórki na kosztowną rehabilitację tutaj. 

Dej pozōr tyż:  W Stacji Biblioteka dyskutować będą o śląskich miastach

 

 

 

*Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury, mieszka w Katowicach. Na portalu wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza