Królowa Luiza otwarta już od 30 maja

W najbliższy weekend, 30 maja br., Muzeum Górnictwa Węglowego uruchamia ponownie dwie trasy turystyczne w Sztolni Królowa Luiza. Na zwiedzających będzie czekać szereg atrakcji i moc niezapomnianych wrażeń m.in. fascynująca podróż przez czas i przestrzeń, niekończąca się sieć korytarzy, podziemny spływ łodziami, czy przejazd Karlikiem, autentyczną kolejką górniczą.

Już za kilka dni Dzień Dziecka. Część z nas jest stęskniona pozytywnych wrażeń i atrakcji. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Muzeum Górnictwa Węglowego już w najbliższą sobotę, 30 maja br., uruchamia dwie trasy turystyczne dla zwiedzających w Sztolni Królowa Luiza – trasę rodzinną i trasę wodną. Dlaczego tylko dwie spośród tak szerokiej oferty? Ponieważ zdrowie naszych turystów jest dla nas najważniejsze. Zadbaliśmy o każdy szczegół na naszych trasach, aby każdy zwiedzający poczuł się komfortowo i bezpiecznie. Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 6 osób. Istnieje możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej.

A co czeka małych odkrywców podziemi? Jednym słowem moc atrakcji.

Trasa wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce.  Fragment podziemnych, historycznych wyrobisk przechodzi się tu pieszo, a ponad 1100 metrów tej trasy to unikatowy (bo najdłuższy w Polsce!), podziemny spływ łodziami. W trakcie zwiedzania spotkacie legendarne dla Górnego Śląska postaci, Skarbnika i Utopka.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Drugą propozycją dla zwiedzających jest trasa rodzinna. To niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępną już dla najmłodszych turystów. Tylko tu zobaczycie maszyny górnicze prezentowane w ruchu, spotkacie Skarbnika – opiekuna i strażnika górników oraz przejdziecie się autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem.

Dej pozōr tyż:  Tychy: Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą

–  Bardzo cieszymy się na wznowienie naszego ruchu turystycznego. Nie ukrywam, że długo na to czekaliśmy. – mówi Aleksandra Margas, Pełnomocnik Dyrektora odpowiedzialny za organizację i prowadzenie ruchu turystycznego Muzeum Górnictwa Węglowego. – Chcemy dać naszym turystom dużą dawkę pozytywnych wrażeń w bardzo bezpiecznej formie. Już od 30 maja zapraszamy turystów na przygotowane przez nas atrakcje, których z pewnością nie zabraknie. Mam nadzieję, że każdy, niezależnie od wieku, przeżyje u nas niezapomnianą podziemną przygodę.  – dodaje.

Rezerwacji można dokonywać od 25 maja telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem  https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na naszej stronie sztolnialuiza.pl.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza