Industriada 2020: „Natura w przemyśle” – zapowiedź

Industriada 2020 pod tytułem „Natura w przemyśle” zbliża się wielkimi krokami. Przygotowując się do obchodów jedenastego Święta Szlaku Zabytków Techniki, zapraszamy Państwa na wydarzenie zwiastujące tegoroczną Industriadę, 19-stego września w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się event, naturalnie zapowiadający, promujący Święto Szlaki Zabytków Techniki.

Szlak Zabytków Techniki jest dla Was otwarty cały rok – industriadową atmosferę możecie jednak poczuć już w ten weekend, podczas akcji promującej tegoroczną edycję święta. Spotkamy się w chorzowskim Parku Śląskim, 19 września, w okolicach Rosarium. Start? Godzina 12:00! Kończymy dopiero o 20:00, każdy więc z pewnością zdąży wpaść na wydarzenie i przekonać się, co przygotowaliśmy na INUDSTRIADĘ 2020.

A co dokładnie zaplanowaliśmy dla Was na sobotę? Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach graffiti, których przewodnim motywem będzie industrializm, warsztatach z recyclingu oraz posłuchać zespołu Recycling Band. Podczas wydarzenia część obiektów Szlaku Zabytków Techniki będzie również prezentować atrakcje, przygotowane na tegoroczną edycję święta. Odwiedźcie stoiska Muzeum Śląskiego, Muzeum Prasy Śląskiej, Mariny Gliwice, Kopalni Guido oraz Sztolni Królowa Luiza – czekają na Was różne niespodzianki, a przede wszystkim ogrom informacji o tegorocznym święcie.

Industriada 2020 odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Do wspólnej zabawy oraz odpoczynku zaproszeni są wszyscy chętni. Spędź z nami miłe popołudnie i zaplanuj własną trasę INDUSTRIADY, aby 26 września spotkać się z nami na Szlaku – do zobaczenia już w sobotę!

Dej pozōr tyż:  Ślōnski adler nazŏd u czeskich hokeistōw

Do zobaczenia na Szlaku!

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza