“Ciulandia” Henryka Wańka także w wersji audio

Wydana w tym roku Ciulandia” Henryka Wańka doczekała się także wersji audio. Tę czarną satyrę na losy Górnego Śląska w latach 1918-1953 przeczytał Mirosław Neinert z Teatru Korez, a zrealizował Sergiusz Brożek (światłodźwięk.pl). Audiobook dostępny jest zarówno w wersji do pobrania na laptopy czy smartfony u wydawcy i na najważniejszych platformach książek elektronicznych (m.in. Legimi, EmpikGo, Woblink), jak i na płycie CD zapakowanej w digipack.

O książce pisał już m.in. Marcin Melon: Kronika, na jaką zasługujemy.

Henryk Waniek

Henryk Waniek (*1942) – autor około 20 książek, m.in: Hermes w Górach Śląskich, Inny Hermes, Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca 1257-1957, Pitagoras na trawie, Finis Silesiae, Dziady Berlińskie, Inny Hermes, Wyprzedaż Duchów, Sprawa Hermesa, Jak Johannes Kepler, jadąc do Żagania na Śląsku, zahaczył o księżyc.

Nagrodzony: Kulturpreis Schlesien des Landes Niedersachsen (1999), Nagroda Klubu Księgarzy Warszawskich (1994), Nagroda Fundacji im. Andrzeja Kijowskiego za twórczość eseistyczną (1996), Nagroda Fundacji Kultury (2003).

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

 

Mirosław Neinert – aktor, reżyser, dyrektor Teatru Korez.

****

Całość nagrania to 3 godziny i 41 minut.

 

Zarówno książka jak i audiobook ukazały się pod patronatem Wachtyrza.

 

Na YouTubie pojawiły się także dwa darmowe fragmenty audiobooka, m.in. wyjaśniające pochodzenie słowa Ciulandia.

Początek audiobooka:

Etymologia nazwy Ciulandia:

Dej pozōr tyż:  Bajka o fynchelkach

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza