Ciś na kole do roboty

Macie dosyć codziennego, porannego stania w korkach? Marzycie o tym, żeby wreszcie odetchnąć świeżym powietrzem i zaoszczędzić kilka groszy na paliwie? Mamy dla Was świetną wiadomość!

Już w piątek 17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy, a to doskonała okazja, żeby wskoczyć na dwa kółka i poczuć wiatr we włosach! Dzień dojazdu rowerem do pracy to coroczne obchody zapoczątkowane przez Ligę Amerykańskich Rowerzystów w 1956 roku. Mimo, iż to tylko jeden dzień, trzeci piątek maja, skupia się na promowaniu korzyści płynących z regularnej jazdy na rowerze do pracy.

Dlaczego warto? Oto kilka korzyści, które sprawią, że zapragniecie codziennie dojeżdżać do pracy na rowerze:

 • Oszczędność czasu: Tak, tak! Zamiast stać w korkach, przemkniesz przez miasto jak prawdziwy rowerowy ninja!
 • Oszczędność pieniędzy: Rower nie potrzebuje paliwa, a jedynie odrobinę Twojej energii. Twoje portfele będą Ci wdzięczne.
 • Zdrowie: Jazda na rowerze to świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Kto by pomyślał, że droga do pracy może być Twoim darmowym fitnessem?
 • Ekologia: Każdy rower na ulicy to jeden samochód mniej. Przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza i zmniejszasz korki. Dbasz o planetę i swoje miasto!

– To święto to jeden dzień w roku, ale może zachęcić do zmiany nawyków. Kto wie, może właśnie ten dzień stanie się dla kogoś początkiem wielkiej, rowerowej przygody? – zaznacza Łukasz Karbowiński Rybnicki Oficer Rowerowy.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Joanna Schaffgotsch patrōnkōm szkoły w Kopicach!

Nie czekaj, wyciągnij swój rower z garażu, napompuj opony i dołącz do nas! Razem pokażemy, że można dojeżdżać do pracy z uśmiechem na twarzy.

Miejscy urzędnicy już od dawna wybierają rower jako środek transportu do pracy i gorąco zachęcają wszystkich mieszkańców do pójścia w ich ślady. Również rybnickie firmy są mile widziane w tej rowerowej inicjatywie.

A zatem do zobaczenia na rybnickich drogach rowerowych!

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Jedyn kōmyntŏrz ô „Ciś na kole do roboty

 • 17 mŏja 2024 ô 16:20
  Permalink

  Na kole do roboty a nazod to je rychtyk super sprawa! Jo uż pora lot tak cisna. To kożdymu dobrze zrobi!

  Ôdpowiydz

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

 • pisać wiyncyj tekstōw
 • ôbsztalować teksty u autorōw
 • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
 • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza