Aukcje na rzecz rudzkiej placówki “Czempiel”

Rudzka placówka “Czempiel” została zaproszona do programu “Dejcie pozór! Szoł tok Izoldy Czmok” w TVP 3 Katowice. W ramach programu zorganizowana została aukcja dzieł śląskich artystów. Całkowity dochód ze sprzedaży dzieł sztuki przeznaczony zostanie na ogrzewanie i wyżywienie dzieci w “Czempielu”.  Zapraszamy  do udziału w aukcji lub/i do lajkowania i udostępniania linków do licytacji. 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/5441135242589878/

Licytować można za pomocą serwisów onebid.pl oraz artinfo.pl

https://onebid.pl/pl/auction/-/3987

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

https://artinfo.pl/…/aukcja-charytatywna-dziel-z…

Zgłoszenia do licytacji przyjmowane są również pod numerem telefonu 609 444 555 (pn-pt 11.00-18.00) lub mailowo pod adresem: warszawskida@gmail.com

Informacje również na stronie: https://warszawskidomaukcyjny.pl/

Finał licytacji 16.10.2022, o godz. 20.00

Sztolnia Królowa Luiza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Warszawski Dom Aukcyjny

 

Kim jesteśmy?

“Czempiel” to miejsce, w którym na co dzień spotyka się grupa 45 dzieci z Rudy Śląskiej. Dzieci pochodzą z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nasi podopieczni otrzymują w “Czempielu” ciepły posiłek, pomoc w odrabianiu lekcji oraz przestrzeń do rozwoju (udział w różnych zajęciach, projektach, warsztatach i wycieczkach). Udzielamy dzieciom i ich rodzinom również wsparcia emocjonalnego – zapewniamy terapię i wsparcie psychologa. “Czempiel” jest częścią większej rodziny – Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza.

W Nereuszu tworzymy przestrzeń, w której ludzie, niezależnie od wieku odkrywają swój potencjał, odzyskują godność i nadzieję. Nasze Stowarzyszenie powstało po to, by wspierać rozwój tych, którym szczególnie trudno, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Aktualnie prowadzimy placówkę wsparcia dziennego dla dzieci “Czempiel”, trzy Kluby Młodzieżowe, trzy Kluby Seniora, Centrum Rozwoju Rodziny. Wspieramy również osoby skrajnie ubogie poprzez współpracę z Parafią św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej, gdzie prowadzimy Dom Ubogich. Rozwój człowieka traktujemy całościowo, troszcząc się o wszystkie jego sfery. Staramy się odpowiedzieć nie tylko na podstawowe potrzeby osób, którym pomagamy (poprzez organizowanie żywności, ubrań, podręczników, itp.), ale zapewniamy im również przestrzeń wszechstronnego rozwoju, zachęcając do tworzenia dobra. Wszelkie działania podejmujemy w myśl zasady “Dobro – podaj dalej”.

Dej pozōr tyż:  Marsz Autōnomije 2024

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza