Zamek Cieszyn zaprasza do udziału 18. edycji konkursu Śląska Rzecz

Do końca marca br., trwa nabór projektów promujących lokalny tj. śląski design w ramach 18. edycji konkursu Śląska Rzecz. Do udziału mogą zgłosić się firmy, projektanci, a także instytucje publiczne z województwa śląskiego i opolskiego. 

Celem konkursu Śląska Rzecz jest wyróżnienie i promowanie funkcjonalnych i innowacyjnych produktów, projektów graficznych i usług wdrożonych na terenie województw śląskiego i/lub opolskiego, będących efektem współpracy przedsiębiorców, instytucji z sektora publicznego i organizacji pozarządowych z projektantami lub zespołami projektowymi. Z kolei w kategorii wystawiennictwo nagradzane są stoiska targowe, wystawy i ekspozycje muzealne pod warunkiem, że siedziba przynajmniej jednej ze stron procesu projektowego znajduje się na terenie województw śląskiego lub opolskiego. W tym przypadku miejsce wdrożenia nie jest ograniczone terytorialnie.

To już osiemnasta edycja konkursu Śląska Rzecz, który docenia odwagę myślenia poza schematami, innowacyjność i chęć poprawy jakości codziennego życia, a wszystko to zgodnie z ideą – myśl globalnie, działaj lokalnie. Wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest potrzebne, by móc poprawiać jakość życia. Ważne jest też działanie zespołowe – projektantów z firmami, instytucjami lub organizacjami trzeciego sektora – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

W ramach poprzednich edycji konkursu nagrodzone zostały m.in. wystawa „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”, System Informacji Miejskiej W Rybniku oraz Open Air Museum Cieszyn. Český Tĕšín. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas ceremonii wręczania nagród, zaplanowanej na 22 czerwca 2023 r., w Zamku Cieszyn. Towarzyszyć jej będzie wystawa pokonkursowa, którą będzie można podziwiać do 10 września 2023 roku.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Nasz górnośląski Hajmat. A może jednak „Mała Ojczyzna“?

Wszystkie niezbędne informacje, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://www.zamekcieszyn.pl/pl/artykul/ruszyl-nabor-zgloszen-do-konkursu—slaska-rzecz–1329

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Marszałek Województwa Opolskiego, Burmistrz Miasta Cieszyna, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Partnerami konkursu są: Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz Stowarzyszenie Zjednoczeni Designem.

(sm)

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza