XI Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie

Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie rozpocznie się 29 listopada Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który potrwa do 23 grudnia.

Ustawione na płycie rynku stoiska handlowe i gastronomiczne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 21.00.

Uzupełnieniem jarmarcznych domków będzie „mostek życzeń”, tradycyjna świąteczna piramida oraz „krzywe” domki dla najmłodszych. Nie zabraknie oczywiście innych świątecznych atrakcji:

7 grudnia (sobota) „O Mikołaju i zimowych skrzatach”

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

 • 17.00 – rozpoczęcie wydarzenia, przywitanie gości przez konferansjera, uroczyste rozświetlenie choinki
 • 17.30 – „O Mikołaju i zimowych skrzatach”- wyjątkowy program estradowy w wykonaniu Radosława Kubika. W programie: wjazd Świętego Mikołaja na saniach, spektakl w wykonaniu Teatru Kubika: „Czarodziejski prezent skrzata” z udziałem dzieci, bitwa śnieżna, taniec z Mikołajem, Koło fortuny – quiz o Mikołaju, balonowe szaleństwo, prezenty

Dodatkowo poza sceną: Szczudlarskie skrzaty ze świt Świętego Mikołaja, przejażdżki saniami Św. Mikołaja, malowanie z Mikołajem na gigantycznej sztaludze.  Tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie też można skorzystać bezpłatnie z ustawionej na rynku karuzeli oraz zrobić zdjęcie z pluszowymi maskotkami.

14 grudnia (sobota) – Śląskie kolędowanie

 • Występ artystów znanych ze Śląskiej Listy Szlagierów TVS – Jacka Kieroka i Mirka Szołtyska.
 • Malowanie twarzy najmłodszym.
 • Kolejka turystyczna w godz. 15.00-18.00.

21 grudnia (sobota) – „Świąteczna melodia”

 • 17.00-17.30 Wigilijka z mieszkańcami, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej, wspólne życzenia Prezydenta Miasta.
 • 17.30 koncert zespołu Kawa z Mlekiem
 • 18.15 Koncert MeloMany
 • 19.30 Akustyczny koncert zespołu LemON
Dej pozōr tyż:  Rybnik: „Kajś” na Ignacym

Dodatkowo w ramach programu Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się szereg imprez towarzyszących organizowanych przez instytucje kultury oraz cykl warsztatów w punkcie halo!Rybnik, wzorem roku ubiegłego.

Dodatkowo tego dnia na płycie rynku w godzinach od 17.00 do 20.00 będzie można skorzystać bezpłatnie z warsztatów tworzenia ozdób świątecznych.

Zdjęcia: L. Tyl, UM Rybnik

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

 • pisać wiyncyj tekstōw
 • ôbsztalować teksty u autorōw
 • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
 • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza