Tychy: Muzeum Miejskie zamknięte do 29 listopada

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii (czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności), Muzeum Miejskie w Tychach i Oddział Tyska Galeria Sportu nie będą dostępne dla zwiedzających od soboty, 7 listopada 2020 roku, do niedzieli, 29 listopada 2020 roku. Część z zaplanowanych w tym czasie spotkań odbędzie się online. Odwołujemy zajęcia edukacyjne, zwiedzanie wystaw również nie będzie możliwe.

Realizujemy natomiast działania muzealne bez bezpośredniego kontaktu z publicznością. Pierwsze takie spotkanie online już 19 listopada 2020 roku (czwartek), godz. 18.00 – gościem spotkania „Sport i propaganda w czasach PRL–u”, będzie dr hab. Grzegorz Bębnik, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, a poprowadzi je Piotr Zawadzki. Spotkanie online towarzyszy wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

Jednocześnie informujemy, że nadal jest możliwość zakupu wydawnictw i gadżetów – od 7 do 29 listopada 2020 roku będzie odbywała się wyłącznie online.

Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/komunikat-2/

więcej informacji o spotkaniu online „Sport i propaganda w czasach PRL–u”: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/sport-i-propaganda-w-czasach-prl-u/

Dej pozōr tyż:  Rada Języka Śląskiego bierze się do roboty

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza