Świętochłowice: charytatywne Orientalesia

2 września zapraszamy wszystkich do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach na drugą edycję Orientalesia SHOW!

Orientalesia to projekt, który powstał z powodu kilku czynników: braku jemu podobnych na Śląsku, chęci popularyzacji kultury orientalnej oraz kobiecości odkrytej w tańcu, a także chęci pomocy lokalnej. I tak z inicjatywy tancerki i instruktorki Judyty Niyaf Mężyk w 2021 powstała katowicka formacja tańca orientalnego Orientalesia.

Natomiast Orientalesia Show to gala taneczna, to wydarzenie, które dla tancerek jest możliwością podzielenia się swoją sztuką z lokalną publicznością (dla części z nich to możliwość stawiania swoich pierwszych kroków na dużej scenie), a dla publiczności jest to możliwość odkrycia wielu twarzy tańca orientalnego i zawartych w nim delikatności, pomysłowości i kobiecości, a także nietuzinkowy sposób na spędzenie weekendowego wieczoru.
Już 2 września o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach zaprosimy Państwa do naszego świata – podzielimy się z Państwem naszą sztuką, przepiękną, kobiecą, czasami szaloną, a czasami delikatną. Zaprowadzimy do świata orientu i pokażemy jego różnorakie oblicza. Nie zabraknie barwnych strojów, ciekawych rekwizytów i urzekającej muzyki, równie pięknej jak występujące tancerki.
Jako Orientalesia wierzymy, że taniec może dużo więcej niż tylko przedstawić daną tancerkę. Chcemy nieść pozytywną zmianę, dlatego nasze wydarzenie jest charytatywne, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek na wejście zostanie przekazany Stowarzyszeniu rodzin i przyjaciół osób z Zespołem Downa ,,Szansa” (http://szansa.katowice.pl/nowa/onas/glownecele/).
Dej pozōr tyż:  Rybnik: Industriada i nocne zwiedzanie Hoym Gruby

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza