Rybnik: Lodowisko w Mikołajki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy prace związane z uruchomieniem lodowiska.
Z miejskiej ślizgawki będzie można korzystać od 6 grudnia.

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda trwają zaawansowane prace związane z jego uruchomieniem.

Zostały ustawione bandy, trwa mrożenie tafli. W piątek rano mieliśmy już ok 2 cm lodu, docelowo będzie go od 6 do 8 cm. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidzianego, lodowisko zostanie uruchomione 6 grudnia – mówi Tomasz Sojka, kierownik obiektu.

Przypomnijmy, że w tym roku lodowisko zostało zadaszone.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Do tej pory zmorą naszego lodowiska były przerwy w jego funkcjonowaniu, na co wpływ miały warunki atmosferyczne. Mam nadzieję, że ten problem nie będzie się już powtarzał, a dzięki temu zwiększy się frekwencja na obiekcie. Jestem również przekonany, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony – przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR Rybnik, dodając jednocześnie, że ceny biletów do końca grudnia będą na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie, od 1 stycznia nastąpi jednak około 20-procentowa podwyżka. 

Otwarcie obiektu planowane jest na wtorek, 6 grudnia o godz. 14.00. W tym dniu rusza także Rodzinna Akademia Jazdy na Łyżwach. Szczegóły i zapisy poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie www.mosir.rybnik.pl

Lodowisko będzie czynne w tygodniu w godz. 8-21, w weekendy od 9:30 do 21.

Dej pozōr tyż:  Joanna Schaffgotsch patrōnkōm szkoły w Kopicach!

Opłaty za korzystanie z lodowiska (60 min., cennik obowiązujacy do 31 grudnia 2022 r.):

  • Bilet normalny – 9,00 zł
  • Bilet ulgowy – 5,00 zł
  • Bilet szkolny dla uczestników (dla jednej osoby) grup zorganizowanych z opiekunem w godzinach od 9.00 do 14.00 – 2,00 zł
  • Bilet rodzinny – 14,00 zł
  • Wypożyczenie łyżew (+ kask) – 8,00 zł
  • Ostrzenie łyżew (para) – 8,00 zł

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza