Rybnik: Finał jarmarku

W przedświąteczny piątek zapraszamy na rybnicki rynek na ostatni jarmarkowy event. Będzie okazja do tego, by nie tylko dobrze się bawić, ale i wygrać nagrody w grze miejskiej.

Wigilijne warsztaty kulinarne, świąteczne karaoke na scenie, życzenia dla mieszkańców miasta pisane na sercach ustawionych pod sceną, porady jak ubrać choinkę – to wszystko czeka na tych, którzy w piątek, 22 grudnia, przyjdą na rybnicki rynek. Będzie też występ artystyczny, jednak w nieco innej niż zaplanowana odsłonie.

Ze względów zdrowotnych na rybnickiej scenie nie wystąpi zapowiadany Krzysztof Respondek. Zastąpi go Grzegorz Poloczek, piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów Kabaretu Rak– wyjaśnia Julia Wójcik, Zastępca Dyrektora Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Co jeszcze na rynku? Między innymi finał akcji najdłuższy łańcuch świata.Łańcuchy choinkowe, tworzone na jarmarkowych warsztatach, w szkołach i przedszkolach, w domowych zaciszach, zostaną połączone, by opleść rynek. Zapraszamy dzieci, by swoje kolorowe dzieła przynosiły pod scenę od 16, o 17 planujemy zakończenie akcji prezentacją efektów wspólnej pracy.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Niewątpliwą atrakcją będzie gra miejska. Aby wziąć w niej udział, trzeba pobrać specjalny kupon, na którym zbierane będą potwierdzenia z punktów kontrolnych, które trzeba odwiedzić.

Odbierz potwierdzenia z każdego punktu i wróć. Co zyskasz, poza niezapomnianym doświadczeniem? Oczywiście, dla najszybszych i najbardziej sprytnych graczy czekają atrakcyjne nagrody, które dostarczą dodatkowych powodów do świętowania! Zwycięzca będzie mógł przez weekend korzystać z zatankowanego samochodu elektrycznego Kia. Ten, kto uplasuje się na 2 pozycji zje pyszną kolację w restauracji Apertivo. Ostatnie miejsce na podium będzie premiowane biletami na jarmarkowe atrakcje – wyjaśnia Julia Wójcik.

Dej pozōr tyż:  Tychy: Zaprojektuje czapki frygijskie na IO

Ciągle też będzie można zrobić przedświąteczne zakupy na jarmarku. Stoiska oferujące m.in. ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, ceramikę, zabawki, kosmetyki, słodycze, wędliny i potrawy na wigilijny stół będą czynne do 23 grudnia. Kilka jarmarkowych domków z ofertą spożywczą w postaci grillowanych serków czy grzanego wina zostanie w Rybniku dłużej, bo do 5 stycznia. Do tego czasu będą też działać na rynku stacjonujące tam karuzele.

Rybnikci jarmark – fot. Kris Droniarz

 Program:

Piątek, 22 grudnia, godz. 17:00 – 20:00

 • Wigilijne Warsztaty Kulinarne
 • Jak ubrać choinkę? – porady
 • Świąteczne karaoke na scenie
 • Życzenia dla mieszkańców miasta pisane na sercach ustawionych pod sceną
 • Akcja najdłuższy łańcuch świata
 • Gra miejska
 • Występ artystyczny – Grzegorz Poloczek (godz. 19.00)

Sobota, 23 grudnia

 • Zakończenie Jarmarku.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

 • pisać wiyncyj tekstōw
 • ôbsztalować teksty u autorōw
 • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
 • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza