Ruda Śląska: “Swingujące Walentynki”

11 lutego 2022 /piątek/ godz. 18.00 – “Swingujące Walentynki” – koncert

Wystąpi: Two Generations Trio w składzie: Mirosław Krause – fortepian, Grzegorz Krause – trąbka i Marek Krause – gitara basowa oraz gościeMariusz Mączka – saksofony i Piotr Lipiński – perkusja

Two Generations Trio to męska odsłona muzykującej rodziny Krause:

– Grzegorz – trębacz, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, solista Opery Wrocławskiej, kameralista, pedagog i animator kultury;
– Marek – skrzypek i basista, student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie gitary basowej;
– Mirosław – akordeonista, twórca licznych muzycznych projektów, prelegent, miłośnik gry na fortepianie, pedagog, od 2007 r. dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Wspólnie stworzyli niezwykle klimatyczne, swingujące trio, wykonujące własne interpretacje standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej. 11 lutego usłyszymy nawiązujące tematyką i charakterem do Dnia Zakochanych wielkie przeboje wykonywane m.in. przez Franka SinatręNat King ColeEdit Piaff czy Louisa Armstronga. Rozkołysane i nastrojowe dźwięki z pewnością pozwolą miło spędzić walentynkowy wieczór.

Podczas koncertu dołączą do zespołu ich przyjaciele: Mariusz Mączka – wszechstronny saksofonista jazzowy, pedagog, wnoszący do każdego muzycznego programu wiele ciekawych pomysłów, oraz Piotr Lipiński – znakomity perkusista, pedagog, członek zespołu Donegal, inspirującego się muzyką celtycką.

Dej pozōr tyż:  Rybnik: Muzyczne piątki w Zabytkowej Kopalni Ignacy

Bilety w cenie: 30 zł
Bilety grupowe (min. 10 osób) w cenie: 20 zł/os (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)
Rudzka Karta Seniora: rabat 20 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)
Rudzka Karta Rodziny 3+: rabat 50 procent (sprzedaż wyłącznie w kasie MCK)
Uwaga! Promocje nie łączą się.

Sprzedaż on-line: www.mckrudasl.pl

Rezerwacje biletów: 32 2486 240, bilety@mckrudasl.pl

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza