Remis w Derbach Górnego Śląska [FOTORELACJA]

Remisem zakończyły się Derby Górnego Śląska, w których Górnik Zabrze podejmował Piasta Gliwice.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Przemysław Wiśniewski (51. samobójcza), 1-1 Szymon Matuszek (57.)

Żółte kartki: Przemysław Wiśniewski (Górnik). Piotr Malarczyk (Piast).

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Górnik: Martin Chudy – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża – Kamil Zapolnik (64. Juan Bauza), Szymon Matuszek, Filip Bainović (81. Daniel Ściślak), Jesus Jimenez – Łukasz Wolsztyński (52. David Kopacz), Igor Angulo.

Piast: Frantiszek Plach – Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov – Jorge Felix, Tom Hateley, Patryk Sokołowski, Tomasz Jodłowiec (65. Patryk Tuszyński), Sebastian Milewski – Piotr Parzyszek (75. Gerard Badia).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 15219

Fotorelacja:

Dej pozōr tyż:  Głogówek: 29. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Marcin Musiał (ur. 1988) – humanista zaangażowany, Ślązak, literaturoznawca, bloger “tylko burak nie czyta”, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym i dwóch samorządowych programów dla śląskiej kultury. Współautor (razem z Moniką Rosą) książki "Kiedy umrze ślōnsko gŏdka". Na portalu Wachtyrz.eu pisze o swoich pasjach – Śląsku, literaturze, polityce i piłce nożnej. Pochodzi z Żor, mieszka w Katowicach.

Śledź autora:

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza