Ostatni mecz Oceláři Trzyniec w rundzie zasadniczej – fotorelacja kibiców

Mimo przeciwności Górnośląscy Fanatycy w gotowości.

Opóźniony pociąg z Katowic do Bohumina nie zatrzymał Górnośląskich Fanatyków, którzy w kilkanaście osób stawili się dziś na Werk Arenie.

Na ostatnim meczu domowym w Werk Arenie Górnośląscy Fanatycy meldują się w kilkanaście osób z flagą (debiut na meczu we własnej hali). Głośno dopingując drużynę Ocelovych i prowadząc ich do pewnego zwycięstwa 4-1 z drużyną Chomutova. Oceláři Trzyniec ma pewne drugie miejsce, a przy ewentualnym potknięciu w ostatniej kolejce lidera z Liberca może nawet skończyć rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, co dawałoby najlepszą pozycję startową przed play-offami, w których liczymy na jak najlepsze wyniki.

PS. Więcej informacji o przygodach na fan page’u  – Górnośląscy fanatycy na pewno będą wspierać drużynę Ocelari w drodze po tytuł mistrzowski.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Opracowanie i zdjęcia:

Jacek Tomaszewski – Rocznik ’83. Ligocianin. Radny Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki. Zastępca redaktor naczelnej miesięcznika Jaskółka Śląska. Przewodniczący Koła Katowice Południe RAŚ. Asystent posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury. Kibic Ruchu Chorzów, Rozwoju Katowice i HC Oceláři Třinec.

 

 

Filmy:

Wojtek Orlinski Ślōnzok, z zawodu grafik, autor grafik po ślōnsku, wiceprezes DURŚ.

Dej pozōr tyż:  Zaproszenie do konkursu „Ignacy, nasza kopalnia”

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza