„On wrócił” – Teatr w Katowickiej wznawia działalność

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, do gry wraca Scena w Galerii. I to w najlepszym stylu! Na deskach pierwszej w Polsce sceny teatralnej w centrum handlowym zagości inscenizacja bestsellerowej powieści niemieckiego pisarza, Timura Vermesa. Sztuka „On wrócił”, w reżyserii Roberta Talarczyka, opowiada o Adolfie Hitlerze, który trafia do współczesnego świata. Spektakle w Katowickiej zaplanowano na 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00.

Świetne wiadomości dla amatorów teatru płyną z Katowickiej! Na Scenie w Galerii, prowadzonej przez Teatr Śląski, już niebawem wystawiona zostanie adaptacja utworu Timura Vermesa pt. „On wrócił” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Roberta Talarczyka. W uniwersalnej opowieści o sztuce manipulacji, znaczeniu mediów i funkcjonowaniu władzy zobaczymy: Artura Święsa, Zbigniewa Wróbla, Wiesława Kupczaka, Dawida Ściupidro, Annę Kadulską oraz Annę Lemieszek.

Scena w Galerii to szczególny punkt na mapie Katowic. W czasie swojej kilkuletniej działalności nasz niestandardowo zlokalizowany oddział Teatru Śląskiego zaskarbił sobie ogromną sympatię miłośników kultury i sztuki. Po dość długiej przerwie, której nikt nie mógł przewidzieć, spektakle wracają na scenę. Ogromnie cieszymy się na ponowne spotkanie z widzami, od których wciąż otrzymujemy sygnały, że z niecierpliwością oczekują na pierwsze przedstawienia i inne aktywności – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Scena w Katowickiej to wyjątkowa przestrzeń, która powstała w efekcie wieloletniej współpracy Teatru Śląskiego – jednej z najważniejszych instytucji kultury w regionie oraz Galerii Katowickiej – platformy łączącej życie codzienne ze kulturą. Przed pandemią było to jedno z ulubionych miejsc lokalnych koneserów sztuki czy seniorów, dla których regularnie organizowany jest tu cykl warsztatów zatytułowanych „Sztukowanie”.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 9.03.2025

Po długiej przerwie z radością wracamy do prób i spektakli wierząc, że tak lubiana przez widzów Scena w Galerii Katowickiej będzie dla nich bezpiecznym miejscem spotkań. Poza cieszącym się ogromnym zainteresowaniem tytułem „On wrócił” wznawiamy przerwane pandemią próby „Potopu” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego (premiera 17 października). Postaci z naszej zbiorowej świadomości, takie jak Andrzej Kmicic, Michał Wołodyjowski czy Jan Onufry Zagłoba zyskają nowe życie, by rozprawić się z grubymi warstwami kurzu i lukru, które narosły wokół ich przygód. Sienkiewicz był przecież autorem najchętniej śledzonych polskich seriali XIX wieku. Kolejne, wychodzące na łamach gazet rozdziały-odcinki imponowały wizją i rozmachem jak „Gra o tron”, emocjonowały jak swego czasu „Niewolnica Isaura”, bawiły i przerażały jak „The Walking Dead”. Przed końcem roku na Scenie w Galerii zaplanowaliśmy jeszcze w drugi tytuł – inspirowany filmem „Amator” z Jerzym Stuhrem spektakl w reżyserii Norberta Rakowskiego – zdradza plany wobec Sceny w Galerii Katowickiej Robert Talarczyk, Dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Spektakl „On wrócił” zostanie wystawiony 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00. Bilety dostępne są w cenie 25 i 40 zł. W związku z aktualną sytuacją w kraju przed zakupem wejściówek należy zapoznać się z regulaminem wydarzeń oraz wypełnić specjalne oświadczenie. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/121.

 

Uwaga! – w pokazie wykorzystywane są światła stroboskopowe, których powinny unikać m.in. osoby cierpiące na padaczkę światłoczułą.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 16.03.2025

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza