Kurs Ślōnskij Gŏdki na Godnie Świynta z rabatym

Godnie Świynta coraz bliżej i coraz więcej osób zastanawia się pewnie jaki prezent wybrać dla bliskich. Jeśli zależy ci na Górnym Śląsku i jego kulturze, to możesz kupić książkę po śląsku, koszulkę, torbę czy inny gadżet. Jeśli jednak szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, to od dziś możesz obdarować kogoś… internetowym kursem języka śląskiego, stworzonym przez zespół biura językowego PoNaszymu.pl. Kurs Ślōnskij Gŏdki jest dostępny od września i do tej pory ukończyło go już blisko 200 osób, zaś teraz pojawiła się możliwość wręczenia go komuś w prezencie.

Dlaczego warto zainwestować w naukę śląskiego?

Sięgając Kurs Ślōnskij Gŏdki przyczyniasz się do tego, że nasz język przetrwa. Sam będziesz w stanie lepiej mówić i pisać, a w efekcie nauczysz gŏdać np. swoje dzieci lub wnuki.

– Sporą część naszych dotychczasowych kursantów stanowią osoby, które urodziły się na Górnym Śląsku, ale nie nauczyły się dobrze gŏdać w dzieciństwie. Teraz chcą ten brak nadrobić – mówi Adrian Górecki z biura PoNaszymu.pl, które stworzyło internetowe lekcje gŏdki.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

O niezwykłym prezencie obdarowany dowie się dopiero we Wilijŏ –  kiedy wręczysz mu imienny kupon prezentowy z danymi dostępowymi do kursu.

Do Wigilii kurs dostępny jest w specjalnej, świątecznej cenie, niższej o 50zł. Co więcej, specjalnie dla czytelników Wachtyrza organizatorzy przygotowali dodatkowy kupon o wartości 10zł do wykorzystania przy zakupie kursu. W efekcie za kurs zapłacisz 119zł zamiast 179zł.

Dej pozōr tyż:  30 wyjątkowych prac dyplomowych w Zamku Cieszyn

Co zrobić, aby wykorzystać dodatkowy kupon o wartości 10zł podczas zakupu?

  1. Wejdź na stronę KursGodki.pl
  2. Kliknij przycisk „Kupuję na prezent” lub „Kupuję dla siebie”
  3. Jeśli kupujesz kurs na prezent, to uzupełnij dane obdarowanego w odpowiednim polu
  4. Wpisz kod z kuponu (WACHTYRZ2018)
  5. Ciesz się kursem i oszczędzonym geldym 🙂

Czym dokładnie jest Kurs Ślōnskij Gŏdki? Przypomnijmy!

Kurs Ślōnskij Gŏdki w 3 tygodnie pozwala nauczyć się ponad 2000 najpopularniejszych słów i zwrotów, śląskiej gramatyki i pisowni, a także historii Śląska, tradycji i obyczajów w regionie, a nawet… przekleństw i tzw. false friends, czyli zwrotów, które mimo, że brzmią tak samo, jak znane nam słowa po polsku, to po śląsku znaczą coś zupełnie innego.

Jak twierdzą jego twórcy, pomaga on w popularyzacji gŏdki, zwłaszcza wśród młodych ludzi, także poza regionem. – Dziś jest moda na gŏdanie, skończyły się kompleksy. Gŏdki chcą uczyć się licealiści, studenci i osoby starsze. Interesują się nią także firmy działające na Śląsku i poza nim. Coraz więcej osób chce także doskonalić swoją śląszczyznę, poznając gramatykę i ortografię – mówi Adrian Górecki, właściciel biura językowego PoNaszymu.pl, które stworzyło kurs i pracowało już dla takich marek jak Coca-Coli oraz Tchibo.

– Do tej pory jednak brakowało narzędzia, które w prosty sposób uczyłoby gŏdać i które przybliżyłoby w nowoczesny sposób także kulturę, tradycję i historię regionu. Lekcje on-line już to zmieniają. Tym bardziej, że na dzienną naukę wystarczy poświęcić 30 minut, a wszystko odbywa się przed komputerem, tabletem lub smartfonem – dodaje.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 9.03.2025

To jednak nie wszystko. Kurs uczy podstaw gramatyki, konstrukcji zdań i odmiany słów. Jego uczestnicy poznają także zasady śląskiej ortografii i zapisu słów w ślabikŏrzu. Nauczą się również czytać teksty po śląsku. Ciekawym jego elementem są także lekcje poświęcone pochodzeniu śląskiego, na którym poznaje się bohemizmy i germanizmy.

– To praktyczny kurs, po którym naukę można od razu wcielić w życie. Mogą z niego korzystać zarówno osoby, które nie nauczyły się śląskiego w domu, osoby, które gŏdajōm, ale chcą poprawić swój śląski, ale także osoby spoza Śląska, które np. są zafascynowane regionem lub planują tutaj przeprowadzkę – wyjaśnia Adrian Górecki.

Wideo lekcje w ramach kursu prowadzą 3 osoby. Adrian Górecki – założyciel biura tłumaczeń PoNaszymu.pl, Barbara Grządziel-Szylar, bohemistka i specjalistka od języków słowiańskich, a także Rafał Szyma, filolog polski, autor zbioru śląskich opowiadań „Leanderka”, a także redaktor i korektor wielu książek po śląsku.

A na zakończenie czeka na Ciebie certyfikat:

Przejdź do strony kursu >>> [LINK]

 

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza