Katowice: Teatr Śląski wraca do GRY!

W ciągu dwóch tygodni, na które pozwolono uruchomić teatry, katowicka scena zaprasza aż na osiem swoich tytułów. Wśród propozycji m.in. kultowa „Piąta strona świata”, grana z miłości do teatru 14 lutego, zaś dwa dni później, 16 lutego w dniu urodzin Kazimierza Kutza i towarzysząca wręczeniu po praz pierwszy Nagrody jego imienia. W lutym można także podczas zimowej aury wybrać się na „Himalaje” – tytuł dedykowany Jerzemu Kukuczce, z główną rolą Dariusza Chojnackiego. W kameralnym gronie można także wreszcie spędzić rodzinnie popołudnie w teatrze na oglądaniu „Stasia i Złej Nogi”. Nie zapomnieliśmy też o widzach stęsknionych najsłynniejszej farsy i na Dużej Scenie ponownie historia taksówkarza bigamisty i „Mayday”. Na afiszu ponad to „Rosemary” – spektakl nagrodzony w minionym roku Złotą Maską za najlepszy tytuł w regionie oraz cieszący się popularnością wśród widzów spektakl „Inteligenci”, powstały w koprodukcji Teatru Śląskiego i Teatru Korez.
Bilety dostępne w kasie oraz online – na widowni mogą w maseczkach zasiąść widzowie zapełniając teatr w połowie.Cały repertuar dostępny na stronie teatru www.teatrslaski.art.pl

Co więcej?

Mówi ROBERT TALARCZYK, dyrektor: – Teatr Śląski nie przestał grać i działać w ciągu ostatniego roku z wyjątkiem przerwy wakacyjnej.  Robiliśmy wszystko, by artyści mieli pracę a widzowie choć online mieli wciąż kontakt z teatrem. To jednak proteza, dlatego wyczekuję całkowitego poluzowania obostrzeń w obszarze kultury, tak by wszyscy czuli się swobodnie.  Jesteśmy w trakcie zaawansowanych prób do „Amatora 2020” w reżyserii Norberta Rakowskiego (premiera tej koprodukcji w Opolu 26 lutego). Niebawem zaczynamy próby do „Pokory” w mojej reżyserii, kolejnej prapremiery Teatru Śląskiego wg prozy Twardocha. Za kilka dni finalizujemy także ważny ogólnopolski projekt – 16 lutego wręczymy po raz pierwszy nagrodę im. Kazimierza Kutza – wśród nominowanych: Anna Dymna, Wojciech Smarzowski, Szczepan Twardoch, Tadeusz Sławek oraz Janosch – 90-letni Horst Eckert nie może być z nami na żywo i będziemy się z nim łączyć z Teneryfy. W trakcie zamknięcia zaczęliśmy także kręcić serial teatralny – pełen ironii i absurdu tytuł „Duży budynek na rynku”. Serial jest w trakcie realizacji i jeszcze w tym sezonie chcemy pokazać pierwsze odcinki.

Dej pozōr tyż:  Bytom: wystawa Górnośląskie kroszonki 2025

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza