Kanał Gliwice: koncert ODRArium
11 sierpnia 2024 w ramach kreowania wyjątkowej oprawy muzycznej kolejnej odsłony projektu „ODRArium + SIZE” w trakcie rejsu po Kanale Gliwickim odbędzie się koncert KARO GLAZER pt. ODRArium – DZIEDZICTWO 4 ŻYWIOŁÓW. Projekt „ODRArium + SIZE” Regionalnego Instytutu Kultury im. Wojciecha Korfantego uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna, a jego motywem przewodnim jest szeroko rozumiane dziedzictwo kulturowe związane z Odrą. Koncert odbędzie się w ramach rejsu w niedzielę, 11 sierpnia, w godzinach od 13.00 do 15.30. Wszelkie informacje na temat biletów można uzyskać w Marinie Gliwice: https://marinagliwice.pl/rejsy-statkiem/. Dzięki dofinasowaniu koncertu nie zmienia się cena biletów.
Karo Glazer jest rozpoznawalną na świecie wokalistką, kompozytorką, aranżerką i producentką w jednej osobie. Z urodzenia Gliwiczanka. Znana jest z różnorodności kompozycji, które można usłyszeć w jej wykonaniu. Pobrzmiewają w nich zarówno afrykańskie rytmy, jak i wokalizy niczym skandynawskie pejzaże. Karo jest obdarzona niezwykłą ekspresją wokalną i aż czterooktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać oraz komponować utwory praktycznie w każdym stylu. Jej głos rozbrzmiewał od Los Angeles i Nowego Jorku po Londyn, Berlin, Paryż, a jej niezwykła energia każdorazowo podnosi publiczność z miejsc, czemu zawdzięcza swój przydomek „Lady Dynamite”. Doceniona przez Dua Lipę, Toma Waitsa i członków grupy Coldplay, podczas International Songwriting Competition, najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie, którego została laureatką.
Jednoroczny projekt ODRArium + SIZE polega na włączeniu lokalnych grup działania w twórcze procesy zachowania dziedzictwa materialnego i niematerialnego w regionie. Łączy takie dziedziny, jak: etnologia, historia, botanika, ekologia, historia hydrotechniki i turystyka kulturowa. Osią, wokół której zbudowana została koncepcja projektu, są 4 żywioły i ich wielowątkowe odbicie znaczeniowe we współczesnej kulturze dorzecza Odry.
Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Ludoznawcze – Oddział Śląski w Bytomiu.
Na skutek przyswojenia tego dziedzictwa ywowego zbiornika,przez barbarów w Jeziorze Rzeczyckim (przechrzczonym przez barbarów na Dzierżnno Duże) ponownie masowo śnięte płocie, leszcze, karpie, szczupaki, płocie, bo barbary zamknęły odpływ z tego przepływowego zbiornika, żeby g… nie wypłynęło do Odry, bo świat znów podziwiałby moc gospodarczą i kulturalną barbarów.
Tylko nie p… o zasolonej wody kopalń, bo to to sranie w banie.