Bażanowice mają 500-lat! To okazja do wielkiego świętowania

Kolejny ważny jubileusz w gminie Goleszów zbliża się wielkimi krokami. Tym razem to Bażanowice będą gospodarzem jubileuszowych uroczystości, które zaplanowane zostały na sobotę, 15 lipca.

Wydarzenie rozpocznie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Bażanowicach, po którym przy Szkole Podstawowej w Bażanowicach nastąpi odsłonięcie kamienia jubileuszowego oraz specjalnej drewnianej ławki, jak również złożenie bażanowickiej kapsuły czasu. W programie także występy artystyczne uczniów i przedszkolaków, Zespołu Pieśni i Tańca „Goleszów”, wspaniały koncert zespołu instrumentalnego pod kierownictwem Krzysztofa Durlowa
oraz występ zespołu Zbóje. Atrakcją wieczoru będzie także wieczorny pokaz laserowy przedstawiający historię 500 lat Bażanowic oraz zabawa taneczna z DJ’em do białego rana.

– Zapraszam serdecznie mieszkańców gminy Goleszów, powiatu cieszyńskiego oraz całego województwa śląskiego na jubileusz 500-lecia Bażanowic. Atrakcje, które przygotowujemy tego dnia dedykowane są wszystkim, niezależnie od wieku. Taki jubileusz to ogromna radość dla naszej społeczności, którą z przyjemnością podzielimy się z pozostałymi uczestnikami – zachęca Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

Udział w atrakcjach przygotowanych z okazji jubileuszu 500-lecia Bażanowic jest bezpłatny. Największa część programu odbędzie się na scenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bażanowicach. Tam też pojawią się bogato zaopatrzone punkty gastronomiczne.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Tychy: Zaprojektuje czapki frygijskie na IO

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza