Zaproszenie na spacer regionalny po Rudzie Śląskiej

W najbliższą niedzielę zapraszamy na “Śląski Spacer Regionalny” po Rudzie Śląskiej. Oprowadzał będzie dr inż. arch. Henryk Mercik, lider Śląskiej Partii Regionalnej.

Spacer rozpocznie się o godz.16.00 przy Szybie Andrzej.

Trasa spaceru: Historyczne Centrum Wirek – Kolonia Robotnicza Ficinus – Kościół Ewangelicko-Augsbuski Odkupiciela w Rudzie Śląskiej Wirku.

Wydarzenie zostanie podsumowane koncertem MUZYCZNA JESIEŃ. Pieśni sakralne i popularne arie wykona Sylwester Targosz-Szalonek.
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Odkupiciela w Rudzie Śląskiej Wirku.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY!

 

Zdjęcie tytułowe: Nemo5576 [CC BY-SA 3.0], Wikimedia Commons

Dej pozōr tyż:  Bytom: spacer archeologiczny szlakiem średniowiecznych nekropolii

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza