Szklane Oczy i The Cornwall na dachu Supersamu

Dwa tria: SZKLANE OCZY oraz THE CORNWALL zobaczą i usłyszą goście SUPERSAMU w najbliższą sobotę (24 sierpnia, od godz. 19:00). Będzie to już dziewiąta odsłona koncertowa w ramach wakacyjnego projektu SUPER SUMMER, którego miejscem jest dach katowickiego domu handlowego.

Cykl letnich koncertów katowicki SUPERSAM realizuje we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu, są laureatami dotychczasowych edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Szklane Oczy to trzy dziewczyny, grające rocka inspirowanego polskim punkiem i poezją romantyczną. To wokal z gitarą, bas i perkusja. Pochodzą z Katowic i Chorzowa. Od dwóch lat komponują, piszą, nagrywają piosenki i dużo koncertują. Obecnie pracują nad debiutancką płytą.

Muzyka zespołu The Cornwall skutecznie wymyka się wszelkim próbom zamknięcia w ramach jakiegokolwiek gatunku. Chyba, że osobnym gatunkiem są melodie lecące w głowach tego pozornie niekompatybilnego trio – zakochanego w jazzie i dream popie Konrada (wokal, klawisz), zasłuchanego w mocnego rocka z dawnych dni – Jeremiasza (bas), czy uwielbiającego funk i big band Bartka (perkusja). Tajemnicą pozostanie, jak ta różnorodność mogła zostać poddana fuzji i w rezultacie utworzyć niezwykle barwną dźwiękowo i lirycznie, silnie uzależniającą substancję myśli alternatywnej, jaką jest The Cornwall.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 31.07.2022

Oprócz koncertów, dach Supersamu jest także miejscem filmowych projekcji. W ramach „kina pod gwiazdami” ostatni wakacyjny seans odbędzie się w środę, 21 sierpnia o godz. 20:30. Widzowie zobaczą film Atomic Blonde (2017). Jego fabuła umiejscowiona jest w Berlinie, w czasach Zimnej Wojny. Brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów. W razie niepogody seans zostanie przeniesiony do wnętrza obiektu.

Udział we wszystkich atrakcjach organizowanych w strefie Super Summer jest bezpłatny.

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza