Katowice: 20. urodziny IKEI

IKEA świętuje 20-te urodziny swojego sklepu w Katowicach. Wartości i wizja marki są niezmienne: tworzenie lepszych warunków życia dla ludzi, połączone z dbałością o zrównoważony rozwój. Zmienia się jednak sam sklep. Dziś IKEA Katowice to nie tylko sklep przy Al. Roździeńskiego 95, ale także Punkty Odbioru Zamówień w Gliwicach oraz Mobilny Punkt Odbioru Zamówień w Rybniku. To oferta dla tych klientów, którzy coraz częściej decydują się na zakupy online.

Sklep IKEA w Katowicach został otwarty w 2000 roku. Jest jednym z najmniejszych wśród jedenastu działających dziś w Polsce w Grupie Ingka. Na powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych znajduje się 7 000 półek, a klienci mogą wybierać spośród 18 156 szt. produktów. Co roku sklep odwiedza 3,5 mln osób. A ci, oprócz robienia zakupów artykułów meblowych i dekoracyjnych, chętnie przychodzą tutaj także do restauracji oraz strefy bufetowej wraz ze sklepikiem. Dla najmłodszych dostępny jest także – wprowadzony przez IKEA Katowice, jako pierwszy w Polsce – Pokój Zabaw Smaland (ze względów bezpieczeństwa obecnie wyłączony z użytkowania). Sklep IKEA w Katowicach zatrudnia dziś blisko dwa razy więcej pracowników niż w momencie otwarcia (w 2000 roku było ich 215, dziś – 420).

– Świętowanie 20-tych urodzin trwa u nas przez cały wrzesień. Rozpoczęto od pełnego atrakcji dnia dla naszych pracowników z konkursami i muzyką na żywo. Był tort, życzenia i prezenty dla każdego pracownika. Prezenty specjalne, tzw. „Ingvary”, otrzymali pracownicy z 20-letnim stażem w sklepie. Celebrowano tę okazję również z Klubowiczami IKEA Family, dla których przez cały wrzesień przygotowaliśmy 20 ofert specjalnych. Wisienką na torcie jest konkurs dla klientów, w którym nagrodą główną jest kuchnia warta aż 20 tysięcy złotych! – mówi Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Dej pozōr tyż:  Na gōrnoślōnskich szportplacach, 08.05.2022

Przez dwadzieścia lat IKEA w Katowicach zdobyła ugruntowaną pozycję i rzeszę wiernych fanów. W związku z rosnącymi zainteresowaniem w 2013 roku otwarty został Magazyn Zewnętrzny przy ul. Szwedzkiej. Wówczas także przebudowę przeszedł sam sklep. Zmiany trwają dalej. W 2020 roku IKEA w Katowicach*, jako pierwsza w Polsce, zainicjowała usługę drive thru, dzięki której klienci mogą robić zakupy online i odebrać je w sklepie. Dodatkowo w Gliwicach uruchomiono Punkt Odbioru Zamówień. Natomiast mieszkańcy Rybnika mogą korzystać ze – wzorowanego na IKEA NEAR YOU w Danii – Mobilnego Punktu Odbioru Zamówień, gdzie towar odbierany jest przez klienta bezpośrednio z parkingu galerii handlowej. W październiku do miejsc, gdzie będzie można odebrać towar zamówiony online, dołączy także Bielsko-Biała.

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

– Zależy nam na budowania bliskości marki z konsumentami, nie tylko w najbliższym obszarze naszego sklepu a w całym województwie śląskim. Stąd decyzja o uruchomieniu nowych punktów. Taką opcję można wybrać po dokonaniu zakupów na stronie internetowej. Koszt tej usługi to 29 zł bez względu na wielkość zamówienia. Klient może kupić na przykład sam materac, ale też na przykład kuchnię i zapłaci tą samą cenę – 29 zł właśnie. Inaczej jest w przypadku dostarczenia produktu bezpośrednio do domu, kiedy to cena uzależniona jest od wielkości paczki – opowiada Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Te działania wpisują się w wartości i wizję IKEA, którą jest tworzenie lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Od lat nieprzerwanie z dbałością o zrównoważony rozwój.

Dej pozōr tyż:  Chorzów: Noc Muzeów w Muzeum Hutnictwa

 

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy  i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.

Grupa Ingka* w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i dwadzieścia trzy Punkty Odbioru Zamówień, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 27 sklepów IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

W roku finansowym 2019 ponad 30 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 118 mln wizyt.

*Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 374 sklepami w 30 krajach. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.

* Punkt Odbioru Zamówień w sklepie IKEA w Katowicach, al. Roździeńskiego 95, 40-203 Katowice

Punkt Odbioru Zamówień w Gliwicach, Centrum Handlowe Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice

Mobilny Punkt Odbioru Zamówień. Rybniku, Galeria Śląska, ul. Gliwicka 45, 44-200 Rybnik

Dej pozōr tyż:  Chorzów: przy Muzeum Hutnictwa powstał Radośnik

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ.

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

  • pisać wiyncyj tekstōw
  • ôbsztalować teksty u autorōw
  • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
  • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza