Dwadzieścia procent Słupika

Miejsce na podium – Tomasz Słupik wśród trójki najbardziej rozpoznawalnych i wchodzących kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Badania przeprowadzone przez sztab kandydata nie pozostawiają złudzeń – Słupik, jeśli tylko nie osiądzie na laurach, ma realne szanse na mandat poselski.

Rozpoznawalność, dobry wizerunek eksperta, poparcie wielu znanych mieszkańców naszego regionu, a wreszcie umiejętność rozmów z każdym to oczywiście mocne strony kandydata.

Na uwagę zasługuje jeszcze jeden, być może zasadniczy fakt – razem z Moniką Rosą to zgrany duet, mocno i głośno artykułujący postulaty śląskich środowisk regionalnych – uznanie ślonskij godki za język regionalny, a samych Ślązaków za mniejszość etniczną. Na trzy tygodnie przed wyborami, śląskie postulaty dają blisko 40% głosów liście KO.

 • Jestem optymistą, startuję bo wierzę, że zostanę posłem na Sejm. Mam świadomość ile pracy jeszcze przede mną i moim sztabem – mówi Słupik i od razu dodaje – ten sondaż uskrzydla, cieszę się, że moja rozpoznawalność i zaufanie jakim obdarzają mnie wyborcy jest na tak wysokim poziomie!

Czworo najbardziej rozpoznawalnych kandydatów bierze aż 80% wszystkich głosów na liście, 20% z tej puli to poparcie dla Słupika!

Dalszŏ tajla artykułu niżyj

Dej pozōr tyż:  Rybnik: Rusza świąteczny jarmark

Społym budujymy nowo ślōnsko kultura. Je żeś z nami? Spōmōż Wachtyrza

Jedyn kōmyntŏrz ô „Dwadzieścia procent Słupika

 • 30 września 2023 ô 09:08
  Permalink

  Mądrzy ludzie nie uwierzą w tą propagandę… Jeśli PO wygra to będzie tak jak kiedyś. Tusk powie że Ślązacy nie zasługują na własną narodowość a następne wybory znowu wygra PiS ponieważ jest bardziej kompetentną i konsekwentną partią. Dlatego mój głos jest na PiS.

  Ôdpowiydz

Ôstŏw ôdpowiydź

Twoja adresa email niy bydzie ôpublikowanŏ. Wymŏgane pola sōm ôznŏczōne *

Jakeście sam sōm, to mōmy małõ prośbã. Budujymy plac, co mŏ reszpekt do Ślōnska, naszyj mŏwy i naszyj kultury. Chcymy nim prōmować to niymaterialne bogajstwo nŏs i naszyj ziymie, ale to biere czas i siyły.

Mōgliby my zawrzić artykuły i dŏwać płatny dostymp, ale kultura powinna być darmowŏ do wszyjskich. Wierzymy w to, iże nasze wejzdrzynie może być tyż Waszym wejzdrzyniym i niy chcymy kŏzać Wōm za to płacić.

Ale mōgymy poprosić. Wachtyrz je za darmo, ale jak podobajōm Wōm sie nasze teksty, jak chcecie, żeby było ich wiyncyj i wiyncyj, to pōmyślcie ô finansowym spōmożyniu serwisu. Z Waszōm pōmocōm bydymy mōgli bez przikłŏd:

 • pisać wiyncyj tekstōw
 • ôbsztalować teksty u autorōw
 • rychtować relacyje ze zdarzyń w terynie
 • kupić profesjōnalny sprzynt do nagrowaniŏ wideo

Piyńć złotych, dziesiyńć abo piyńćdziesiōnt, to je jedno. Bydymy tak samo wdziynczni za spiyranie naszego serwisu. Nawet nojmyńszŏ kwota pōmoże, a dyć przekŏzanie jij to ino chwila. Dziynkujymy.

Spōmōż Wachtyrza