„Jednoaktówka po śląsku” po raz 11.
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Jednoaktówka po śląsku”, który organizuje agencja Imago Public Relations i Katowice Miasto Ogrodów.
Marcin Melon, Monika Kassner, Irek Widera, Michał Musioł, Wojciech Szwiec, Krystian Gałuszka, Aleksander Lubina, Krystian Węgrzynek, Marcin Szewczyk, Alina Moś-Kerger, Dariusz Dyrda – to tylko niektórzy z laureatów konkursu na jednoaktówkę po śląsku. Dla wielu był to początek profesjonalnego pisania w języku śląskim. – Ogłaszając konkurs, chcieliśmy się przekonać, czy możliwe jest za pomocą śląskiego języka, czy jak chcą inni śląskiej gwary, godki, czy dialektu, wyrażanie emocji, intymnych uczuć, czyli tak ważnej i potrzebnej prawdy emocjonalnej zawartej w dialogach, monologach, a to są przecież najważniejsze składowe każdej formy dramatopisarskiej. I udało się – mówi pomysłodawca konkursu Ingmar Villqist.
Organizatorzy czekają na jednoaktówki do 14 listopada. 10 najlepszych wybierze na początku grudnia jury w składzie: Mirosław Neinert – dyrektor Teatru Korez; Waldemar Szymczyk – dyrektor wydawniczy Imago Public Relations; Ingmar Villqist – dramaturg, reżyser oraz Piotr Zaczkowski – dyrektor Katowice Miasto Ogrodów.
W zeszłym roku nie udało się zorganizować na zakończenie konkursu uroczystej gali w teatrze Korez – organizatorzy nie chcieli narażać zdrowia uczestników. Impreza była transmitowana na żywo w internecie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku planowane jest spotkanie z udziałem publiczności 10 grudnia o godz. 19.00 w Korezie. W tym roku ukaże się także zbiór najlepszych prac z lat 2019/2020. Będzie to podwójne wydanie, ponieważ w zeszłym roku ukazała się książkę tylko w wersji elektronicznej. Nadal jest dostępna na stronie internetowej księgarni Publio, skąd każdy BEZPŁATNIE może ją sobie ściągnąć. Jeśli ktoś woli jednak wersję papierową, w grudniu otrzyma ją podczas gali.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.jednoaktowka.pl
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Super. Zaś bydzie cosik do czytanio.
Piękna inicjatywa!